Astaajad 23 tulemused

1. detsembril toimus Narva kunstikoolis traditsiooniline rahvusvaheline konkurss “Aastaajad”. Seekord oli konkurss pühendatud liikumisaastale. Teemaks oli inimese aktiivne liikumine keskkonnas erinevatel aastaaegadel.
Projekti toetasid Eesti Kultuurkapital ja Narva linnavalitsus.
Näituse plakat oli Narva Kunstikooli õpilase Anastasia Vlada Popova töö.
Burgas, Bulgaaria, kool “Vasil Aprilov” Burgas, Bulgaaria, Riia 71 Keskkool, Läti, Jonava kunstikool Janina Muzykiukaite, Leedu, Riia kunstikool Māra Muizhniece, Läti. Žürii valis välja konkursi võitjad neljas vanuserühmas ja parimad tööd erinevates kategooriates. Konkursinäitusel on välja pandud 35 konkursil osalejate ja võitjate loomingulist tööd.
Konkursi võitjad:

Vanuserühmas 7-9 aastat:

1. koht – Ksenia Andreeva. Stuudio “Nordek”, Riia 71. keskkool, Läti, õpetaja Anastasija Arais.

2. koht – Anastasia Orlova, Narva kunstikool, ped. Elena Kuznetsova.

3. koht – Brita Tiits, Tapa muusika- ja kunstikool, õpetaja Katrin Liete.

Vanuserühmas 10-12 aastat:

1. koht – Velina Vedernikova, Ahtme kunstikool, pedagoog Marina Melnik

2. koht – Ksenia Mazur, Noorte Loomemaja, Kohtla-Järve, pedagoog Tamara Handeshina.

3. koht – Silvia Uus, 11-aastane, Tallinna Huvikeskus “Kullo”, õpetaja Karola Kaugema.
Teine 3. koht – Kirill Eri, Ahtme Kunstikool, pedagoog Marina Melnik.

Vanuserühmas 13-15 aastat:

1. koht – Mishina Vladlena, Narva Kunstikool, pedagoog Anatoli Romanov.

2. koht – Tatjana Sidorova, Narva Kunstikool, ped. Olga Tjurina

2. koht – Valeria Pavlenko, Ahtme Kunstikool, pedagoog Olga Ratsiborskaja.

3. koht – Liva Ontskule, Riia Māra Muizniece kunstikool, pedagoog Zaiga Stmane.

Vanuserühmas 16-19 aastat:
1. koht – Anna Žurova, 16-aastane, Narva Kunstikool, pedagoog Irina Sopina.

Lisaks auhindadele jagati mitmeid töid nominatsioonides, samuti publiku ja professionaalse poolehoiu auhindu. Töid autasustasid Narva kunstnike rühm Westervalli, Narva Kunstikooli pedagoog Irina Sopina, Narva Kunstikooli hoolekogu esimees ja Narva linnavalitsuse esindaja Jekaterina Golubtsova, samuti kunstipood Vip Office.
Näituse avamisel osalesid õpilased ja õpetajad erinevatest Eestimaa paikadest, lapsed koos vanematega Riiast. Neile korraldati ekskursioon meie kunstikoolis ja pakuti tervituseks magusat lauda.
Tahaksin märkida, et konkursil esitatud töid iseloomustab piltide ja teostusstiilide mitmekesisus ning laste piiritu fantaasia. Nooremate õpilaste tööd ei jää oma kunstilise väljendusrikkuse poolest vanematele alla. Õnnitleme noori kunstnikke nende võidu puhul ja soovime neile säravat loomingulist edu.
Näitus on Krenholmi kunstikoolis, Krenholmi 25, üleval 20. detsembrini.

IdaRepost